Pokaż więcej

Sevibus Sp. z o.o.
2020

Przeglądy rejestracyjne

Stacja diagnostyczna oparta jest na najnowszej linii diagnostycznej firmy Unimetal która pozwala na przeprowadzenie kompleksowych badań samochodów osobowych, ciężarowych i pozostałych pojazdów o DMC do i powyżej 3,5t.   Nasza stacja wyposażona jest między innymi w: Płytę do badania zbieżności do i powyżej 3,5t – UNC-8 UNC-8 służy do oceny prawidłowości ustawienia kół jezdnych pojazdów […]

Więcej
Centrum usług motoryzacyjnych Sułowska 10 Wrocław Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Myjnia TIR Przewóz osób Tachografy CB Przeglądy rejestracyjne

Sevibus

Przeglądy rejestracyjne

Stacja diagnostyczna oparta jest na najnowszej linii diagnostycznej firmy Unimetal

która pozwala na przeprowadzenie kompleksowych badań samochodów osobowych, ciężarowych i pozostałych pojazdów o DMC do i powyżej 3,5t.

 

Nasza stacja wyposażona jest między innymi w:

Płytę do badania zbieżności do i powyżej 3,5t – UNC-8

UNC-8 służy do oceny prawidłowości ustawienia kół jezdnych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do i powyżej 3,5t. Urządzenie UNC-8 składa się z zespołu najazdowego oraz jednostki sterującej. Przeznaczeniem urządzenia jest szybkie sprawdzanie prawidłowości ustawienia kół. Podczas badania technicznego pojazdu, zamontowana na poziomie posadzki płyta pomiarowa może zostać przesunięta przez koło przejeżdżającego po niej pojazdu w lewą lub prawą stronę. Wynik pomiaru zostaje przekazany oraz wyświetlony na monitorze, a następnie umieszczony na wydruku raportu z badania.

Test amortyzatorów TUZ-1
Urządzenie TUZ-1 służy do sprawdzania skuteczności tłumienia amortyzatorów wbudowanych w pojazd, bez konieczności ich wymontowywania.
Urządzenie pozwala również mierzyć nacisk koła oraz rzeczywistą masę całkowitą pojazdu.  TUZ-1 składa się z dwóch zespołów mechanicznych, z których wartości badania przesyłane są do CJS.
Pomiary urządzenia oparte są na metodzie Eusama. Wyniki pomiarów przedstawione są w (%) określających przyczepność koła do podłoża. Przebieg badania przedstawiony jest na monitorze CJS, a ocena stanu zawieszenia zawarta jest w raporcie końcowym badania.

Urządzenia rolkowe do i powyżej 3,5t – RHE-30/6S
Urządzenie rolkowe RHE-30/6S służy do badania pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do i powyżej 3,5t. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym urządzenie umożliwia kontrolę pojazdów o dmc. do i powyżej 3,5t, pojazdów dwu i wieloosiowych, z osiami wleczonymi lub mechanizmami różnicowymi międzymostowymi, ciągników rolniczych, motocykli oraz autobusów. Urządzenie automatycznie rozpoznaje napęd 4×4, bez konieczności podnoszenia jednej osi pojazdu i rozpinania napędu.

Szarpaki do i powyżej 3,5t – Sz-16M
Urządzenie szarpiące SZ-16M pozwala na wykrycie luzów i ocenę stanu technicznego zawieszenia oraz układu kierowniczego samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów o nacisku do 16t na oś. Badanie zawieszenia pojazdu odbywa się po najeździe kołami na przesuwne płyty szarpaka. Płyty najazdowe przesuwają się w czterech kierunkach, umożliwiając jednocześnie obserwację sprawdzanych elementów zawieszenia (przegubów, sworzni i łożysk) oświetlonych silnym światłem halogenowym.

Stacja wyposażona jest też w wiele innych urządzeń dodatkowych, m.in.:

Analizator spalin dga 1500 combi
Dostępny jest jako analizator 4 lub 5 gazowy , dymomierz lub w wersji Combi do silników benzynowych i diesla. Do zalet urządzenia
należy pomiar stężenia O2, CO, CO2, HC z możliwością rozbudowy o moduł do pomiaru NO, automatyczne usuwanie kondensatu, automatyczna pomp stand-by
i automatyczne zerowanie, zmiany ciśnienia powietrza, automatyczna korekta poprzez wbudowany czujnik ciśnienia, pomiar obrotów i temperatury oleju. Moduł dymomierza zgodny jest z ISO 11614.

Tester świateł – Rigel 2400D
Przyrząd do kontroli ustawienia świateł (luxometr) reflektorów samochodowych umożliwia dokonanie badania ustawienia reflektorów w pojazdach wszystkich typów. Przymocowany jest do kolumny z ruchomą podstawą umożliwiającą łatwe i bezpieczne przemieszczanie urządzenia.

Zapraszamy do kontaktu: